245/40R18 97Y PremiumContact 6 XL FR

CONTINENTAL
-10%

245/40R18 97Y PremiumContact 6 XL FR

245/40R18 97Y PremiumContact 6 XL FR

9,225.00 ден

На лагер

9,225.00 ден

Види кошничка
Достапност: На залиха ШИФРА: AA013069 Категорија: Ознака:
Гаранција: 12 Месеци

Дополнителни информации

Ширина

245

Профил

40

Дијаметар

R18

Сезона

Летна

Бренд

CONTINENTAL

Шара

ContiPremiumContact

Тежински индекс

97

Брзински индекс

Y

Додадовте производ во Вашата кошничка: