185/55R16 87T WinterContact TS 870 XL

CONTINENTAL

185/55R16 87T WinterContact TS 870 XL

185/55R16 87T WinterContact TS 870 XL

9,300.00 ден

На лагер

9,300.00 ден

Види кошничка
Достапност: На залиха ШИФРА: 502043 Категорија:
Гаранција: 12 Месеци

Дополнителни информации

Ширина

185

RR

C

Профил

55

WR

B

Дијаметар

R16

Noise

71B

Сезона

Зимска

Бренд

CONTINENTAL

Шара

WinterContact TS870

Тежински индекс

87

Брзински индекс

T

Додадовте производ во Вашата кошничка: