275/55R20 117V TS 860 S XL FR

CONTINENTAL
-10%

275/55R20 117V TS 860 S XL FR

275/55R20 117V TS 860 S XL FR

20,043.00 ден

Out of stock

20,043.00 ден

Достапност: Нема на залиха ШИФРА: 502656 Категорија:
Гаранција: 12 Месеци

Дополнителни информации

Ширина

275

RR

B

Профил

55

WR

C

Дијаметар

R19

Noise

73B

Сезона

Зимска

Бренд

CONTINENTAL

Шара

WinterContact TS860S

Тежински индекс

117

Брзински индекс

V

Додадовте производ во Вашата кошничка: