215/65R16 98H WinterContact TS870 P FR

CONTINENTAL

215/65R16 98H WinterContact TS870 P FR

215/65R16 98H WinterContact TS870 P FR

9,830.00 ден

На лагер

9,830.00 ден

Види кошничка
Достапност: На залиха ШИФРА: AA023278 Категорија:
Гаранција: 12 Месеци

Дополнителни информации

Ширина

215

RR

C

Профил

65

WR

B

Дијаметар

R16

Noise

71B

Сезона

Зимска

Бренд

CONTINENTAL

Шара

WinterContact TS 870

Тежински индекс

98

Брзински индекс

H

Додадовте производ во Вашата кошничка: