205/55R16 91T WinterContact TS870

OUTLET 2021
CONTINENTAL
-15%

205/55R16 91T WinterContact TS870

205/55R16 91T WinterContact TS870

6,188.00 ден

На лагер

6,188.00 ден

Види кошничка
Достапност: На залиха ШИФРА: AA022678-21 Категорија:
Гаранција: 12 Месеци

Дополнителни информации

Ширина

205

RR

C

Профил

55

WR

B

Дијаметар

R16

Noise

70B

Сезона

Зимска

Бренд

CONTINENTAL

Шара

WinterContact TS 870

Тежински индекс

91

Брзински индекс

T

Outlet

Додадовте производ во Вашата кошничка: